Laboratorium Poznania Politycznego Instytutu Psychologii PAN to interdyscyplinarny zespół złożony z psychologów społecznych i socjologów, który powstał z potrzeby zgłębienia problematyki zachowań politycznych.
Kierowniczka Laboratorium Poznania Politycznego (Instytut Psychologii PAN), wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS, współpracowniczka Political Psychology Lab na University of Kent (Wielka Brytania). W swoich projektach koncentruje się na funkcjach, jakie różne formy psychologicznego zagrożenia pełnią w sposobie postrzegania świata politycznego.
Socjolożka i latynoamerykanistka, absolwentka Uniwersytetów Warszawskiego i Oksfordzkiego. Obecnie pisze pracę doktorską poruszającą problem wpływu ruchu #NiUnaMenos (Ani Jednej Mniej) na działanie organizacji kobiecych w Argentynie.
Doktorantka w Instytucie Psychologii Polskiej Akademii Nauk w ramach Graduate School for Social Research. Jej zainteresowania badawcze obejmują takie tematy jak regulacja emocji, identyfikacja z grupą własną oraz wiara w teorie spiskowe.
Psycholog, badaczka rynku i opinii, doktorantka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowo interesuje się osobowościowymi uwarunkowaniami zachowań prospołecznych i partycypacyjnych.
Psycholog społeczny, absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii PAN. Obecnie pisze pracę doktorską poruszającą problematykę indywidualnych i społecznych determinantów uprzedzeń.
Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, wykładowczyni na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze dotyczą głównie struktury cechowej osobowości, „ciemnych” aspektów osobowości oraz pomiaru w psychologii.
Adiunktka w Centrum Badań Uprzedzeniami na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania badawcze obejmują przyczyny i konsekwencje zaangażowania w działania zbiorowe, uprzedzenia (głównie wobec osób LGBT+) oraz polaryzację polityczną.